Jak si snadno a správně zvolit velikost GORKA

Rady pro výběr velikosti u souprav Gorka od BARS

 

  • Nezapomeňte, že Gorka má volný střih. Znamená to, že souprava nebude vypasovaná. Může se dokonce stát, že Vám bude připadat, že je Vám souprava velká. Ale pokud budete volit velikost podle našich tabulek, zvolíte si dobře.
  • Kalhoty Gorky se nosí u pasu (v úrovni pupku). Pokud ale zásadně nosíte kalhoty na bedrech, nebude pro vás Gorka vhodná.
  • Všechny velikosti Gorka byly vyvinuty na typovou postavu. Všichni jsme ale rozdílní a každý člověk je anatomicky individuální, proto se v ojedinělých případech může stát, že zvolená souprava nebude pasovat přesně tak, jak bychom si přáli.
  • Soupravy se prodávají jako set (bunda + blůza + šle), nelze tak zvolit bundu jedné velikosti a kalhoty jiné.

 

Při výběru velikosti rozhoduje obvod hrudníku o tom, jak sedne bunda, a obvod pasu - jak sednou kalhoty. Co to znamená? Pokud podle obvodu hrudníku vám pasuje velikost 52, ale podle obvodu pasu 54, je třeba volit velikost 52, jelikož kalhoty mají v pase všitou gumu a rozdíl jedné velikosti nepoznáte. Pokud je ale rozdíl mezi velikostmi bundy, jenž Vám pasuje a kalhot – dvě velikosti a více (například 52 pro bundu a 56 pro kalhoty), doporučujeme volit velikost uprostřed. Musíme ale počítat s tím, že bunda bude poněkud volnější. Pokud vám podle obvodu hrudníku pasuje velikost 52, ale u kalhot to vychází na velikost 50, volíme 52 a počítáme s tím, že budou volnější kalhoty. Soupravy mají v standardní výbavě šle, které vás nenechají ve štychu.

 

V případě, že máte obvod hrudníku 108 (pro Gorku 3K to znamená velikost 52, hrudník 108-112 cm, pas 93-100 cm), souprava bude volnější a lze pod si pod ni vzít dodatečnou teplou vrstvu oblečení. Pokud ale máte obvod hrudníku 112 a máte v plánu podvlíkat si pod Gorku teplé věci, je lepší si zvolit velikost 54 namísto 52. Pokud si nic podvlíkat neplánujete, lze v tomto případě směle volit velikost 52. Mějte tuto zvláštnost na paměti, pokud jsou vaše míry hraniční mezi dvěma velikostmi.

 

Velikost se většinou u vojenského oblečení skládá ze dvou parametrů: velikosti a výšky postavy, například 52/4. Pro soupravy Gorka (a pro většinu jiných modelů oblečení od BARS) jsou k dispozici dvě tabulky, podle kterých lze správně zvolit vhodné parametry velikosti a výšky postavy. Pamatujte si, že obvod hrudníku se musí měřit při výdechu!